Americké traily: Nejen o Pacific Crest Trailu
Americké traily pro nás žijící v Evropě letos až na výjimky byly bohužel zapovězené. Můžeme však doufat, že příští rok nebo nějaký z roků následujících bude situace lepší. Pro ty, kteří o nějakém z nich uvažují, mám pro inspiraci několik z těch nejznámějších.
Pacific Crest Trail
Pacific Crest Trailu jsem věnovala samostatný článek, ale jelikož sem neodmyslitelně patří, zmíním se o něm i zde. PCT se řadí rozhodně mezi ty nejznámější v celé USA. Popularitu si získal zejména díky filmu Wild (Divočina). Návštěvnost stoupla tak zásadně, že bylo zapotřebí nějakým způsobem regulovat množství lidí, kteří tento trail absolvují. Nástrojem, jak toho docílit, se stalo vydávání omezeného množství long-distance permitů neboli povolení, které vás opravňuje na trail jako takový vůbec vyrazit. Pacific Crest Trail měří 2650 mil což je v přepočtu 4265 kilometrů. Cesta vede na západním pobřeží USA z mexických hranic až na hranice kanadské. Prochází federativními státy California, Oregon a Washington. V Kalifornii vás čeká nejprve poušť a následně Sierra Nevada, což je pohoří s nejvyšší horou ve Spojených státech vyjma Aljašky. V Oregonu stezka prochází velkým množstvím lesů a na závěr ve Washingtonu vystoupáte na Cascada Range. Pokud se rozhodnete pro thru-hike (trail, který projdete od začátku až do konce během jedné cesty) počítejte přibližně s 5-6 měsíci.
Continental Divide Trail
Je považován za nejnáročnější dálkový trail na světě. Měří 2800 – 3100 mil což činí 4 500 – 5 000 km. Přesná délka neexistuje, jelikož CDT oplývá mnoha alternativními variantami trasy. Stejně jako Pacific Crest Trail začíná na hranicích s Mexikem a končí u hranic s Kanadou. Na rozdíl od PCT není třeba žádat o long-distance permit. Důvod je ten, že v současné době není Continental Divide Trail tak populární jako západnější sourozenec. Vyšší náročnost a ne tak propracovaná infrastruktura a podpora mají na tomto faktu také svůj díl. Trail prochází státy New Mexico, Colorado, Wyoming, Idaho a Montana. Díky vyšší náročnosti je třeba vyhradit si na tuto stezku 5-7 měsíců.
Appalachian Trail
Tento trail uzavírá takzvaný Triple Crown of hiking. Ten, komu se podaří absolvovat thru-hike všech výše zmíněných trailů, tedy PCT, CDT i AT, stane se Triple crowner. Délka celého Appalachian trailu měří všehovšudy 2193 mil, to znamená 3 530 km. Začíná se povětšinou ve státě Georgie a končí v Maine. Celkem trasa prochází přes 14 států. V závislosti na fyzické zdatnosti projít celý trail potrvá 4-7 měsíců.
John Muir Trail
Alternativou long-distance trailů, které jsou na několik měsíců, muže být velmi populární a také velmi vyhledávaný John Muir Trail v Kalifornii. Jméno dostal po velmi známém přírodovědci, který zcela propadl kouzlu místům, kde později vznikl Yosemite National Park. Celková délka stezky je 221 mil, což je 340 km. Většina trasy vede souběžně s PCT v již zmíněném pohoří Sierra Nevada. Díky značnému převýšené vám zdolání tohoto trailu zabere přibližně 3 týdny. Je třeba si zažádat o permit, který však není totožný s PCT long- distance permitem. Více informací naleznete na stránkách PCTA.
Colorado Trail
Jak již název napovídá, nachází se tento trail ve státě Colorado. Stejně jako JMT není tento trail tak dlouhý jako ty z Triple crown of hiking. Délka činí 486 mil neboli 782 km. Poměrně velká část Colorado Trailu vede zároveň s Continental Divide Trailem. Jelikož se jedná o náročnou trasu, k jejímu absolvování je potřeba přibližně 28-42 dní.
Budu velice ráda za jakýkoli komentář, ve kterém se s ostatními podělíte o své připomínky, vlastní zkušenosti či rady a tipy. Každý jsme jiný a máme na dané téma svůj názor. Toto je můj, což znamená jeden z mnoha…
Předchozí
Evropské traily: Inspirace kam příště vyrazit
Následující
Karimatka: Základ spacího systému